شهریور ۳۱۱۳۹۲
 
در اختتامیه سومین ویژه برنامه زیر سایه خورشید، چهر‌ه‌های ماندگار رضوی معرفی شدند.
 

اختتامیه سومین دوره ویژه برنامه زیر سایه خورشید با حضور امیر خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، منتخب مردم تهران، خانواده شهدای هسته‌ای و خانواده برخی از خدام حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در تالار بزرگ کشور برگزار شد.

بنابر این گزارش، در ابتدای این مراسم خوراکیان در سخنانی گفت: جشن‌های زیر سایه خورشید به برکت امام رضا(ع) فضای شهر تهران را از عطر معارف رضوی عطرآگین کرده است.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری سه ساله این جشن‌ها در تهران، از آستان مقدس رضوی(ع)، خدام امام رضا(ع) و هنرمندان و فرهیختگان حاضر در این جشن‌ها تقدیر کرد.

در ادامه این برنامه ضمن یاد کرد از «مرحوم حاج رضا انصاریان» اجرا کننده معروف صلوات خاصه امام رضا(ع) که چندی پیش رحلت کرد از خانواده وی تقدیر به عمل آمد.

فائزه انصاریان دختر مرحوم انصاریان در سخنان کوتاهی گفت: پدرم آرزو داشت خیلی خوب خدمت کند و خیلی خوب مدح حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و امام رضا(ع) را بکند که امام رضا(ع) به او این قدرت را داد و به خوبی او را پذیرفت و پدرم در کنار حضرت رضا(ع) آرام گرفت.

بنابر این گزارش، در ادامه این مراسم غلامرضا صنعتگر خواننده کشورمان تعدادی از آثار خود در مدح امام رضا(ع) ارائه کرد و پس از آن گزارشی تصویری از گردش پرچم حرم امام رضا(ع) در شهر تهران ارائه شد.

پس از این گروهی از خدام و کرنا و سرنا سرایان در تالار بزرگ شهر حاضر شدند و پس از اجرای مراسم حجت‌الاسلام سجادی زاده روحانی کاروان خادمان امام رضا(ع) در سخنانی به مناقب امام رضا(ع) پرداخت.

وی با ارائه حدیثی درباره زیارت امام رضا(ع) در بیان «عارفا بحقه» افزود: امام صادق(ع) در بیان «عارفا بحقه» می‌فرمایند که زائر بداند که امام رضا(ع) واجب الطاعه و شهید و حاضر است.

بنابر این گزارش در ادامه این مراسم از ۷ چهره ماندگار رضوی تقدیر شد که به ترتیب «حجت‌الاسلام دکتر یعقوبعلی برجی» مدیر علمی دانشنامه امام رضا(ع)، محمدصادق کوشکی، رسول صدرعاملی، مجید اخشابی، سیدمحمود میران ورزشکار اهدا کننده مدال‌هایش به آستان رضوی(ع) محمودی ازنابه عکاس حریم رضوی(ع) و علی معلم شاعر کشورمان بودند.

محمدصادق کوشکی پس از دریافت جایزه در سخنانی گفت: این جایزه را به خادمان حقیقی حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) یعنی مدافعان مظلوم حرم حضرت زینب(س) باید داد و من در فرصتی این هدیه را تقدیم خانواده هنرمند و مستندساز شهید «هادی باغبانی» تقدیم خواهم کرد.

پایان بخش این برنامه اجرای مجید اخشابی و برنامه آئینی هنرمندانی از اهل سنت کردستان در مدح امام رضا(ع) بود.

 ديدگاه خود را بيان كنيد.

(الزامي)

(الزامي)